Vilniaus senamiestį papuošė naujas įspūdingas gatvės meno darbas

Izraelio Valstybės ambasada įteikė dovaną Vilniui artėjančio 700-ojo gimtadienio ir diplomatinių santykių tarp Izraelio ir Lietuvos 30-mečio proga. Senamiestyje ant Bazilijonų g. 6B namo, esančio prieš Halės turgų, sienos –  naujas tarptautinės urbanistinės galerijos „Open gallery“ gatvės meno darbas, kurį bendrai įgyvendino Izraelio ir Lietuvos menininkai, skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.

Šiame urbanistinio meno darbe galima įžvelgti trijų didžiųjų Izraelio miestų – Tel Avivo, Jeruzalės ir Haifos – motyvus. Jį sukūrė Ukrainoje gimusi ir Izraelyje gyvenanti menininkė Zoe Sever, o ant daugiabučio namo sienos perkėlė lietuvių menininkai Martynas Ivinskas ir Viktorija Starygina, Pasaulyje pripažintos menininkės Zoe Sever kūrinys simbolizuoja modernios Izraelio valstybės tėvo Theodor Herzl garsiąją frazę „If you will it, it is no dream“ (liet. „Jei pasiryžti – tai nebe svajonė“), kurią jis ištarė įsivaizduodamas būsimą žydų valstybę.

„Nuotrauka verta tūkstančio žodžių, tad sienos piešinys, sukurtas pagal Izraelio menininkės Zoe Sever paveikslą ir pavadintas garsiąja šiuolaikinio Izraelio tėvo Theodoro Herzlo citata „Jei pasiryžti – tai nebe svajonė“,  pasakoja visą istoriją. Šis meno kūrinys, Izraelio ambasados Lietuvoje dovana Vilniui diplomatinių santykių 30-mečio ir 700-ųjų miesto metinių proga, atspindi Izraeliui būdingą sodrumą, spalvingumą, kūrybiškumą ir vilties dvasią, “ – sakė Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein.

Projektą realizavusios urbanistinės meno galerijos „Open gallery“ kuratorės Živilės Diavaros nuomone šis kūrinys labai organiškai įsikomponavo į aplinką ir tarsi ją papildė: „Tai buvo neįprastas ir vienas sudėtingiausių „Open gallery“ darbų, įtraukęs į procesą ne tik dviejų šalių menininkų bendra-kūrybinį darbą, bet ir lokacijų paiešką, vietinę bendruomenę ir daugybę techninių, paveldo ir kitokio lygio specialistų. Po įvairių iššūkių šis kūrinys atrado savo vietą. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės kartu su Izraelio ambasada Lietuvoje įgyvendinę šį unikalų projektą ir tikime, kad jis savo spalvomis ir įkvepiančia žinute džiugins ir inspiruos pasiryžti siekti svajonių tiek vietinę bendruomenę, tiek visus vilniečius bei miesto svečius“, – į viešai prieinamą, Bazilijonų g. 6B, prieš „Halės“ turgų atsiradusį naują kūrinį pasižiūrėti kviečia ji.

Naujausias Open gallery darbas “Jei pasiryžti, tai nebe svajonė”.

Kūrinį įgyvendinę menininkai Martynas Ivinskas ir Viktorija Starygina teigia, kad piešti ant pastato sienos rudenį yra nemenkas iššūkis, bet jie pasiryžo drauge jį priimti. „Teko prisitaikyti prie permainingų rudens orų: kovoti su lietumi ir vėju. Tą dieną, kai lyja, išvis darbas sustoja“, – pasakoja M. Ivinskas, kuriam tokio didelio mastelio piešinys yra antras darbas, o pirmąjį atliko lygiai prieš du metus buvusios „Elfos“ gamyklos teritorijoje, „Open Gallery“ kieme. Jo kolegė V. Starygina pridūrė, kad iššūkiu piešiant tapo ir aukštis. Menininkams teko nugalėti aukščio baimę tam, kad pabaigtų šį darbą. Meno projektą inicijavo Izraelio ambasada Lietuvoje, ją įgyvendino tarptautinė gatvės meno galerija „Open gallery“, Martynas Ivinskas ir Viktorija Starygina. Projekto partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Izraelio garbės konsulas Lietuvoje prof. Vladas A. Bumelis, Asociacija „Lietuvos-Izraelio prekybos rūmai“, „West Express Group“, „Tikkurila“, „Hanza“ ir Menų fabrikas „Loftas“.

‎‎ Plačiau: https://sa.lt/vilniaus-senamiesti-papuose-naujas-gatves-meno-darbas/

Krepšelis