24/7 ATVIRA GATVĖS MENO GALERIJA

Apie galeriją

Pirmoji ir vienintelė unikali tarptautinė gatvės meno galerija Vilniuje po atviru dangumi, atvira ištisus metus dideliems ir mažiems alternatyvių įspūdžių mėgėjams.Galerijoje eksponuojami spalvingi Lietuvos ir užsienio šalių menininkų piešiniai ant gamyklų sienų, įspūdingos didelio masto šviesos instaliacijos ir skulptūros. Tai tęstinis projektas, kurį kasmet papildo nauji ilgalaikiai kūriniai bei instaliacijos.

Profesionalūs galerijos gidai išsamiai bei įdomiai papasakos apie gatvės meną, atskleis kūriniuose slypinčias menininkų idėjas ir pasidalins įdomiomis istorijomis iš užkulisių kūrybiniame procese.

Atvykę į „Open gallery” – turėsite galimybę pastebėti kaip gatvės meno pagalba atgimsta nykios industrinės miesto dalies sienos bei atrasti dar nematytą Lietuvos sostinės veidą.

RASK KŪRINIUS LENGVIAU

Istorija

Galerija įsikūrus buvusiame intensyviausios sostinės pramonės zonos epicentre. Čia ilgus metus veikė viena didžiausių sostinės gamyklų – elektrotechnikos gamykla Elfa. Jos produkcija pagarsėjo plačiai už Lietuvos ribų. Dažnai užklysdavo ir muzikos fanai, panorę pamatyti kaip gaminami Elfos magnetofonai.Buvo metas, kai Elfos grotuvų dėl išskirtinės jų kokybės troško visa Sovietų sąjunga. Anksčiau Elfa gyvavo kaip atskiras miestas mieste.

ELFOS GAMYKLA

Kodėl Elfa

Daug metų atgal Elfa baro vietoje ir aplink klestėjo viena didžiausių sostinės gamyklų, kurios vardą bei palikimą puoselėjam toliau.
Įvairius mechanizmus ir tuo metu itin populiarią garso techniką, kurios ne vieną egzempliorių galite apžiūrėti mūsų bare, čia gamindavo tūkstančiai žmonių.
Jų patogumui, pramonės zonos epicentre buvo įkurtas mažas miestas su nuosava pirtimi, kirpykla ir didžiausia Vilniuje dviejų aukštų valgykla. Tie aukštai liko, tačiau bendro ploto sumažėjo gan smarkiai. Elfa barą įkūrėme šone, su patogiu įėjimu iš gatvės. O likusias patalpas dalinamės su menų fabriku LOFTAS ir kieme sparčiai augančia atvira gatvės meno galerija.

IŠTIKIMI DRAUGAI

Mūsų partneriai