Naujoji „Open Gallery“ mobilioji aplikacija nuo šiol atvira savarankiškoms kelionėms

Nuolat atsinaujinanti galerija lauke, praėjusį savaitgalį pakvietė miestiečius ir sostinės svečius į daugiau nei šešių valandų trukmės šiuolaikinio meno susibūrimą „Open Gallery Night 2021”.

Renginio metu lankytojai galėjo klausyti ir stebėti prikaustantį bei kerintį Simono Nekrošiaus muzikinį pasirodymą ir Donato Norušio kurtą bei pristatytą įspūdingą muzikinę jaudulio ir performatyvumo išraišką. Be muzikinių pasirodymų svečiai galėjo stebėti jausmingą bei netikėtumų pilną Baltijos Baleto Teatro pastatytą šokio spektaklį ir pasivaikščioti po išeivijos menininkų Martyno Ivinsko ir Gintaro Meškausko tapybos darbų parodas. Čia susirinkęs būrys menininkų pristatė save ir supažindino su įvairiais kasdienybėje nesutinkamais muzikos išraiškos būdais ar instrumentais.

Simonas Nekrošius. „Open Gallery Night 2021" / D. Žintiko nuotr.
Simonas Nekrošius. „Open Gallery Night 2021″ / D. Žintiko nuotr.

Be įspūdį keliančių pasirodymų bei parodų, renginyje vyko ir tiesioginė transliacija, kurios metu buvo pristatyti ir nauji atvirosios galerijos kūriniai, kurie papildė jau ketvirtus metus vykstančio projekto sienų sąrašą. Jau tradicija tapusi pagrindinė galerijos koncepcja – laisvė ir nepriklausomybė, atgimimo idėjos – ir šiemet puikiai atspindėjo tikrąją reikšmę.

Savo darbus piešė lietuviai kūrėjai Linas Kaziulionis KArt7, Artur Širin Ettoja (Vilnius), Timotiejus Norvila Morfai (Kaunas), Salvija Vaičikonytė (Panevėžys) ir Jolita Puleikytė Jolita ONline (Šiauliai). Menininkų darbuose galima įžvelgti ne tik kiekvienam būdingą ir savitą išskirtinį kūrybinį braižą, bet ir užšifruotas įdomias atsiradimo istorijas, keli autoriai prasitarė, jog kartais piešiniams net „pavesta“ tam tikra misija.

Tiesioginės pristatymo transliacijos užbaigimui organizatoriai surengė diskusija, kuria buvo bandoma atsakyti į klausimą – „Kas formuoja miesto veidą?“. Diskusijoje dalyvavo architektas-urbanistas Martynas Marozas, menininkas, Open Gallery rezidentas tapytojas Martynas Ivinskas, Vilniaus miesto savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vyresnioji patarėja, „Kuriu Vilnių“ programos vadovė Rūta Matonienė, GO VILNIUS vadovė Inga Romanovskienė.

Visą transliacijos įrašą galite stebėti čia:

 

Daugiau skaitykite LRT.LT publikacijoje.

Krepšelis