open gallery vilnius menu fabrikas loftas naujamiestis vilnius ettoja erasmus +
open gallery vilnius menu fabrikas loftas naujamiestis vilnius ettoja erasmus +
default
erasmus plius siena NIEKADA NEVELU
previous arrow
next arrow
default
erasmus plius siena NIEKADA NEVELU
previous arrow
next arrow

ETTOJA

ERASMUS + SIENA „NIEKADA NEVĖLU

Artur Širin-Ettoja gatvės meno darbuose kontekstualumas užima itin svarbų vaidmenį, o sukauptos urbanistinės architektūros žinios padeda meninę išraišką harmoningai įlieti į miesto peizažą. Ne kartą apdovanojimus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pelnęs kūrėjas gatvės menu susidomėjo dar 2002-aisiais metais. Jam aktualios miesto, socialinės ir ekologinės temos, šiuolaikinis žmogus, jo ryšys su technologijomis ir gamta.

Menininkas savo kūrinį “ERASMUS + SIENA “NIEKADA NEVĖLU ___________” tapė norėdamas išsaugoti originalų pastato sienos veidą – rinkosi ryškias spalvas, tačiau plaukiojančias linijas, taip pat stengėsi, kad kūrinys neužgožtų originalios sienos tekstūros, o pats darbas taptų gyva ir neatsiejama V. Šopeno gatvės dalimi.

Legendinį mokslininką Einšteiną pusiau hipiu pusiau hipsteriu pavertęs kūrėjas judrios gatvės praeiviams nori priminti vieną svarbiausių gyvenimo tiesų. Seno mokslininko veido ir jauno kūno priešprieša simbolizuoja amžinai žvitrų ir naujoms idėjoms bei galimybėms atvirą protą. Kiekvienas, nors trumpam sustojęs prie šio kūrinio, yra kviečiamas susimąstyti apie tai, ką atidėliojo dėl vienokių ar kitokių priežasčių, tačiau norėtų prie savo svajonės sugrįžti. Pasak menininko – naujų dalykų, kad ir kokie jie būtų, imtis niekada nevėlu.

Šis darbas yra atviros miesto galerijos Open Gallery ir Švietimo mainų paramos fondo bendradarbiavimo rezultatas.

ETTOJA